Kodėl reikia mokyti apie pinigus?

Dauguma mūsų žinome, kad reikia vaikus mokyti apie pinigus. Tačiau ne visada tiksliai galime įvardinti, kodėl, ir kada šis vaiku ugdymas gali būti pradėtas. Čia pateikiame 10 argumentų, kodėl vaikus turime nuo pat vaikystės mokyti apie pinigus.

  1. Kuo vaikai jaunesni, tuo labiau jūsų klausys. Jie vis dar tame amžiuje, kai tiki, kad mama ir tėtis žino viską.
  2. Kuo jaunesni vaikai, tuo mažiau jie dar yra patyrę visuomenės įtakos. Paaugę vaikai pradeda eiti į mokyklą, žiūrėti televiziją, netgi stebėti jus ir taip tampa labiau įtakojami visuomenės. O tai, ką jie iš jos gauna, yra nebūtinai tai, ko jūs norite juos išmokyti. Daug sunkiau vaikui yra perteikti jūsų požiūrį, kai jie gauna informaciją ir iš kitų šaltinių.
  3. Kuo vaikai jaunesni, tuo natūralesnės ir gilesnės bus jūsų pamokos – net jei vaikas ir nutrauks mokymąsi, didelė tikimybė, kad kai būtent tai, ką jūs sakėte, iškils atmintyje, kaip pradinis atspirties taškas, iškilus atitinkamai finansinei situacijai. Klojate pamatus dabar, kad vaikui nereiktų pačiam jų kloti, kai taps vyresnis.
  4. Vienas svarbiausių taupymo principų, norint sukaupti didelę sumą pinigų, yra pradėti taupyti anksti. Kuo anksčiau pradedame taupyti, tuo didesnę sumą sukaupiame, net jei taupėme ir trumpiau nei tie, kurie pradėjo tai daryti vėliau. Šiandien mokindami vaikus apie pinigus ir apie taupymą, jau labai anksti duodame jiems įrankius ir žinias, kaip taupyti ateityje.
  5. Vaikai mokosi iš savo klaidų. Kuo anksčiau pradėsime mokyti, tuo klaidos, kurias vaikai darys, bus mažesnės. Geriau tegu vaikas nusiperka pigų ir prastą žaislą vaikystėje, nei pigią ir prastą automobilį suaugęs. Pamoka ta pati, o mastelis skiriasi.
  6. Kuo daugiau žinai, tuo daugiau gali. Suteikime žinių ir galių vaikui jau šiandien.
  7. Kuo daugiau ką nors kartoji, tuo geriau tai įsitvirtina smegenyse. Mokantis užsienio kalbą tobulėji kai praktikuojiesi. Tas pat ir su pinigais – kuo daugiau pamoką kartosit, tuo geriau vaikas ją supras. Kartojimas mokslų motina :)
  8. Santaupos didina pasitikėjimą savimi. Mokydami vaiką taupyti ir valdyti pinigus, skatinsite jo pasitikėjimą savimi. Tai dar vienas būdas suteikti jam sparnus.
  9. Mokymas apie pinigus padeda vaikams būti sveikesniems. Taip taip, sveikesniems. Nes piniginės problemos skatina stresą, o stresas didina tikimybę susirgti įvairiomis ligomis ir kelia daug problemų. Duodame vaikams vitaminų ir liepiame plautis rankas; taip pat turime ir mokyti, kaip išvengti bereikalingo streso.
  10. Kuo daugiau kalbame apie pinigus, tuo mažesnis tabu ši tema yra. Kad koks nors dalykas yra nepriimtina pokalbio tema išmokstame tik tada, kai apie tą dalyką nekalbame. Tegu kalbos apie piniginius reikalus tampa jūsų kasdienių pokalbių dalimi ir tada tai nebus tabu.

Kodėl reikia mokyti vaikus, jau žinom, dabar sužinokim, kaip :)
Arba galite užsisakyti knygą iš karto. 

Parengta pagal takethesmartstep.com